Mooie overwinning van SG Zutphen 2
Op maandag 9 december 2024 ontvingen we het 4de team van Schaakstad Apeldoorn. Een grote club met twee speelavonden voor de senioren, ruim 80 leden actief in hun interne competitie en zes teams in de OSBO competitie. Hun gemiddelde rating was praktisch gelijk aan de onze, maar ze hadden wel twee spelers zonder rating en daar zitten soms verrassend sterke schakers tussen. Dus op voorhand zouden we met een gelijk spel tevreden mogen zijn.
Nadat Olav de interne partijen had ingedeeld en uitgelegd dat er nu voor het eerst geen bardienst meer was en we dus zelf onze drankjes moesten pakken, turven en contant afrekenen, kon Marinus de wedstrijd mooi op tijd aftrappen. Ikzelf was het eerste klaar: mijn tegenstander gaf op bij een positie die weliswaar dreigend was maar m.i. nog niet helemaal verloren. Daarna won Harry nadat hij een pion had weten te promoveren. Vervolgens won Jan maar verloren Marinus en Jacques: 3 - 2. Dus het gelijke spel was in de pocket, maar kon nog meer worden bij een remise of winst van Thijmen. Die partij duurde heel lang en was lange tijd erg spannend. Tijdens het wachten kwam Olav er achter dat Klaas de sleutel van de Uitwijk bij zich had en extern speelde met het eerste team. Gelukkig moesten ze tegen Voorst en kon Olav de sleutel nog ophalen voordat Thijmen klaar was. Thijmen speelde, van wat ik gezien heb, degelijk maar in het laatste deel ook terecht aanvallend en uiteindelijk werd de druk voor de in tijdnood verkerende tegenstander te veel en moest die capituleren: 4 – 2 en een prachtige overwinning voor het tweede team.
Intussen was het half twaalf geworden en kon Olav de kas opmaken en met assistentie van Marinus en mij afsluiten. Het was weer een mooie schaakavond!
Marinus over zijn partij:
Mijn partij maandag liep niet lekker. Ik speelde met zwart tegen een tegenstander die ik twee jaar geleden in Apeldoorn had ontmoet. Een pittige die zorgvuldig alles bekijkt en analyseert op het bord. Zijn lange rokade tegen mijn siciliaans bleek effectief te zijn. Dit soort stelling had ik eerder tegen Klaas gehad. Tijdens het spel zag ik gevaar aankomen. Daardoor bleef ik alleen maar verdedigen en het was niet goed genoeg. Hopelijk kan ik volgende keer agressiever spelen voor een overwinning.
Jacques over zijn partij:
Mijn partij was een siciliaan. Het was hele lange tijd een evenwichtige partij. Later speelde ik de dame van e3 naar f4,daarna lg4,maar na f5 van zwart met de toren erachter verloor ik mijn loper, te snel gespeeld. Maar wel een leuke partij.
Thijmen over zijn partij:
Mijn partij was leuk dit keer. Met een nieuw uitgewerkte strategie: vechten tot het bittere eind, heb ik in de partij met mijn tegenstander bijna al mijn tijd verbruikt net zoals mijn tegenstander. Geen van ons had dit keer zin om te blunderen maar de twee schaakstijlen waren een mooie match. Na de opening wist ik goed te verdedigen. Er waren geen makkelijk te vinden aanvallen voor mijn tegenstander met het initiatief. In het eindspel stond het ongeveer gelijk maar mijn tegenstander kwam in tijdnood en speelde de zetten die mij eigenlijk in de kaart speelde. Ik bleef solide zetten doen en toen mijn tegenstander zijn laatste minuut op de klok had, maakte hij de fouten die mij de winst opleverde. Zelf had ik nog 11 minuten op de klok toen de partij afgelopen was. Een intensieve partij voor mij dus, maar daarbij ook een intensief gevoel van overwinning toen mijn vechtlust z'n weg naar het bord vond en ik de 1-0 in mijn voordeel mocht aanvinken.
Mijn partij:
Mijn sympathieke tegenstander en ik waren op papier even sterk en dat bleek ook wel tijdens de partij. Ik had de meeste tijd weliswaar licht voordeel maar gaf dat dan vervolgens weer weg met een onnauwkeurige zet. Dus, van mijn kant een wat slordige partij vond ik. Aan het eind kon ik toch wat dreigender worden en had mijn tegenstander er geen fiducie meer in.
Lútsen
Rating
|
Rating
|
|||
Hartman, M.G. (Marinus) | 1717 | Braun, S.C. (Steven) | 1867 | 0 - 1 |
Ferfers, J. (Jacques) | 1686 | Blankestijn, E.A. (Ed) | 1623 | 0 - 1 |
Pouwels, J.W.H. (Jan) | 1694 | Weitering, J. (Julius) | 1556 | 1 - 0 |
Rover de, H. (Harry) | 1639 | Busch, J. (Jaap) | 0 | 1 - 0 |
Hoof van, T. (Thijmen) | 1631 | Doornekamp, C. (Chris) | 0 | 1 - 0 |
Wijngaard, L. (Lútsen) | 1584 | Scholten, H.J. (Henk) | 1579 | 1 - 0 |
1659 | 1656 | 4 - 2 |